Nazar Nedir

Dinimizde var olan nazar nedir, nazar değmesinden nasıl korunuruz, nazar değmesi tam olarak ne anlama gelir. Bu yazımızda sizlere nazar hakında bilgiler vermek istiyorum. Hepinizin dikkatle okumasını tavsiye ederim. Zira bu nazar konusu hepinizi çok yakından ilgilendiren bir konudur. Hepiniz mutlaka şu sözü duymuşsunuzdur ”nazar gelmek ”. Peki ama nazara gelmek nasıl olur bu konu hakkında elbette kısıtlı bir bilgileniz olabilir ama bu kısıtlı bilgi sizi bu konuda aydınlatmayacaktır. Nazarın en kısa ifadesi kötü enerjidir.

Nazar değmesi sonucunda bir çoğumuz rahatsızlanırız ve doktora gideriz. Doktorlar bir neden bulamaz. Çünki nazarın tıbbi olarak bir tedavisi yoktur. Bazı insanların bakışları neticesinde oluşan nazar günümüzde artık bioenerji uzmanları tarafınfan bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Toplumda şöyle bir söz vardır. Bu insanın nazarı çok değer diye.  Bu çok doğru bir tespittir. Çünki gerçektende nazar bazı olumsuz bakışlarıyla ortalığa negatif enerji saçan kişiler tarafından yaratılır. Nazar yoluyla hatta bazı maddeler bile kırılabilmektedir. Bu kişinin evinde nazar olduğunun en belirgin özelliğidir.

Bazı çekemeyen insanların sözleri ve bakışları neticesinde yayılan negatif enerjiler nedeniyle böyle olaylar yaşanmaktadır. Bir insanda nazar olduğu o kişinin sık sık esnemesinden ve göz bebeğinin irileşmesinden anlaşılır.

Genel olarak nazar kem gözdür. Yeni bir ev yada yeni bir araba aldığınızda veya bunun gibi hayatta başarılı bir adım attığınızda bazı çekemeyen insanların bilinçsizce başlattıkları kötü enerjinin ortaya çıkmasıyla gerçekleşir.

Nazardan korunmak için 3 aşamalı bir çözüm vardır.

Bazıları nazar boncuğu falan bulundururlar ama bunun hiç bir faydası olmaz. Nazardan korunmak için şu adımları izleyin.

1. Aşama: Fatiha Suresi, Ayete’l-Kürsi, Nazar Ayeti, İhlâs, Felak ve Nass Sureleri ile Hz. Cebrail’in Dualarının okunması gerekir.

2. Aşama: Fatiha Suresi, Ayete’l-Kürsi, Nazar Ayeti, İhlâs, Felak ve Nass Sureleri ile Hz. Cebrail’in Duası, Hz. Âişe’nin Duası, Me’sur Dualar ve Tıbb-ı Nebevi’de geçen dualar sırayla okunur.

3. Aşama: Fatiha Suresi, Ayete’l-Kürsi, Nazar Ayeti, İhlâs, Felak ve Nass Sureleri ile Hz. Cebrail’in Duası, Hz. Âişe’nin Duası, Me’sur Dualar, Tıbb-ı Nebevi’de geçen dualar ve Âlimlerin derlediği dualardan bir tanesi okunur.

Nazardan korunmanın tek yolu size yukarda verdiğim bu duaları sırayla okumanızdır

Lütfen bir yorum yazın, yorumlarınız bizim için çok değerli.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.