Muska

Her müslüman mutlaka muska kelimesini hayatında en az bir kere duymuştur, peki ama muska nedir, muskanın gerçekten bize faydası var mıdır? Tüm bu sorularınıza cevap almak istiyorsanız bu makalemi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Çoğu insan muska ile vefki karıştırıyor.
Aslında muska vefke benzer ama her ikisi de tamamen farklı alanlardır. Etkileri ve amaçları farklıdır. Bir kere bilmeniz gereken en başında vefk ile muskayı birbirine karıştırmamanız gerektiğidir.

Muskalar vefklere nazaran daha az tesirlidir. Muska yazan hocaları hepiniz duymuşsunuzdur. Vefk hazırlamak farklı ilimleri bilmeyi gerektirir.

Bu nedenle özellikle tahsili olmayan bir takım taşra hocaları vefk ilmini, havas ilmini bilmedikleri için basit muskalar yazarak insanlara muska verirler. Söylediğim gibi muska tesir olarak düşük bir yöntemdir. Bazen korkusu olan insanların bu korkularını yenmeleri için muska yazılabilir. Muskalar da kendi aralarında 2 gruba ayrılırlar. Ak muska ve kara muska diye. Ak muska bir kötülüğü defetmek için yapılır kara muska için kötülük için yapılır.

Muska yapılarak aşk büyüsü yapamazsınız yada muska yazarak büyü çözemezsiniz.

Muskaların yetkileri ve etki alanları belli bir sınırda kalmaktadır.

3 Yorum

  1. SİNEM

    benim kısmetim çok kapalı ne yapmam lazım yardım edin

  2. Göyçek

    Allah boyukdur dua edin her şey yaxşi olacaq.her şey Allahin elindedi ona siginin isteklerivizi onan isteyin

  3. Aynur

    Allah boyukdur sabir et her wey duzelir Inwallak

Lütfen bir yorum yazın, yorumlarınız bizim için çok değerli.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.