Medyumlar

Bu makalemde sizlere medyumlar hakkında gerçek bilgiler vererek medyumları daha yakından tanımanızı sağlayacağım. Öncelikle medyumlar hakkında bir çok yerde özelliklede basında çok sayıda haberler görüyor yada okuyorsunuz. Bu haberlerin bir çoğu doğru olsa da bir çoğu sırf haber yapmak için dikkat çekmek için yapılmış asılsız haberlerden meydana geliyor. Asıl konu iyi medyumlarla kötü medyumları birbirinden ayırmaktır.

Üzülerek söylüyorum ki bu bir kaç kendini bilmez sahtekar medyum yüzünden iyi olan medyumların da adı lekelenmektedir. Sizlerin bu konuda kafanızın karışması çok doğal. Çünki yeteri kadar bilginiz olmadığı için iyi yada kötü medyumları nasıl ayırt edeceksiniz. Bu konuda sizlere hak veriyorum. Ama buna rağmen bir kaç tane önemli hususu bilirseniz medyumlar hakkında bir ön bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bu makalemde sizlere medyumlar hakkında bir kaç önemli ipucu vereceğim. Bu ipuçları sayesinde özellikle internetten medyum sitelerini gezerken bu medyum sitelerinin ne kadar doğru olup olmadığını anlayabilirsiniz. Birinci kural bu medyum sitelerinde okuduğunuz makalelerin   gerçekten o medyum tarafından yazılıp yazılmadığını anlamanızdır.

Genelde sahte medyumların kullandıkları sitelerde bulunan yazıların hepsi çalıntı yazılardan oluşur. Bu kişiler ordan burdan bir kaç yazı kopyalayarak kendi sitelerinde bu yazıları yayınlıyorlar. Peki siz bunu nasıl anlayacaksınız bunu açıklayacağım şimdi. Örneğin bir medyum sitesine girip bir cümleyi alıp arama motorlarında aratın eğer o cümle arama motorlarında farklı sitelerde de çıkıyorsa o zaman yazının orjinal olmadığını anlarsınız.

Örneğin bu cümlemi kopyalayıp arama moturunda aratın eğer bu cümlede ilk sırada www.medyumerdogan.com sitesi çıkmıyorsa o zaman bu yazdığım yazıyı ben başka bir yerden aldım demektir.

Yukardaki cümleyi kullanarak bunu hemen şimdi deneyebilirsiniz. Eğer benim makalemden bir cümleyi alıp arama motorunda aratırsanız ilk sırada medyumerdogan.com sitesinin çıktığını görürsünüz daha sonra benim makalemden hangi sahtekar medyum çalıntı yaptıysa o sahtekar medyumların sitelerini görmeye başlarsınız.

Arama motorları orjinal yazıları ilk sayfada ilk sırada çıkarır. Bu sizin için bir ipucu olsun. Bu sahte medyumlar tartışmasız o kadar pişkin insanlar ki…Örneğin ben çok karşılaşıyorum medyum sitelerine baktığımda bu sahtekarlar benim yazdığım makaleleri alarak kendi sahte sitelerinde kendileri yazmış gibi yayınlıyorlar. Bunu anlamayan okuyucuda bu insanlara prim veriyor.

Sevgili kardeşlerim bu tür sahtekar medyumlara karşı çok uyanık olmalısınız. Bunların kendilerine faydaları olmazken iki cümleyi bir araya geritip bir satır yazı yazamazken nasıl olacakta size yardımları dokunacak.

Bu nedenle elimden geldiğince bu medyum sitelerine karşı sizleri uyarmaya gayret ediyorum.

Şayet bir medyum desteğine ihtiyacınız varsa o halde bana iletişim sayfasındaki mail adresimden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Hepinizi sevgiyle selamlıyorum

6 Yorum

 1. seda

  hocam bna yardım edinn..

 2. ebru

  sevdiğm erkek başka kıza gitti

 3. damla guner

  erdogan hocam bana yardm edin . sabun büyüsü hakkında dogru bilgiyi istiyoruz sizden

 4. Anonim

  erdogan hocam bn 17 yasındayım daha ve çok acı çektm hayatımı mahvetti. sabun büyüsü yptırmak istiyorum bana dogru bilgiyi verebilirmisiz bu onu hakediyo . yasamayı haketmiyo .

 5. semiha kiliç

  benim esimle problemlerim var esimin hayatinda baska birisi var ve çok mutsuz bir evlilik yasiyorum esim beni sevdiyi halde bana yakinlik duyamiyor bana baglanmasi ve evliliyimizin duzeyli bir sekil almasini istiyorum esim evede gelmiyor bunun için bisey yapa bilirmisiniz yardiminizi bekliyorum once allah sonra sizden yardim bekliyorum lutfen.

 6. ayse kutlu

  ayse aci cekiyorum mutsuzum

Lütfen bir yorum yazın, yorumlarınız bizim için çok değerli.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.